Kapalné listové hnojivo k rychlému odstranění nedostatku bóru a molybdenu.

NOVAFOLTM BORMO obsahuje bór (B), který podporuje biosyntézu sacharidů, které jsou pohotovostní zásobou energie zvláště ve stresových situacích. Sacharidy jsou ukládány do zásobních orgánů a u olejnin slouží jako prvotní zdroje k biosyntéze tuků.
NOVAFOLTM BORMO obsahuje molybden (Mo), který je pro rostliny obtížně přístupný z půd s neutrálním a kyselým pH. Molybden podporuje metabolismus v rostlinách uložených dusičnanů a tvorbu aminokyselin a potažmo i bílkovin. Nedostatečný metabolismus dusičnanů u obilnin, olejnin i luskovin způsobuje snížení výnosu i kvality semen.
NOVAFOLTM BORMO se aplikuje postřikem na list na počátku intenzivního růstu plodin nejlépe s dalšími hnojivými přípravky včetně biostimulantů,
roztokových hnojiv s řízeným uvolňováním dusíku v rostlině a případně i s přípravky na ochranu rostlin podle situace a místních podmínek.

SloženíObsah
Vodorozpustný bór (B)
(borethanolamin)
10,7 % hm. (145 g/l)
Vodorozpustný molybden (Mo)
(molybdenan sodný)
0,61 % hm. (8,3 g/l)

Dávkování

NOVAFOLTM BORMO se aplikuje postřikem podle potřeby latentního i zjevného nedostatku bóru a molybdenu ve 200 l vody/ha v dostatečně zapojených porostech. Aktuální dávka se stanoví s ohledem na stav porostu a živin, pH půdy a místních podmínek. Nejlepších výsledků se dosáhne po aplikaci v ranních a večerních hodinách, v době mimo intensivní sluneční svit a při teplotách do 25°C.

PlodinaTermín aplikacePočet aplikací
Zelenina4 týdny až 8 týdnů po výsadbě1-2
Řepka ozimáod 4. listu do počátku květu (DC 14-61)1-3
Cukrovkapo dokončení tvorby listové růžice2
Mákod 6. listu do počátku květu (DC 16-60)1-2
Réva vinnáod otvírání pupenů až 4 týdny po odkvětu1-3
Slunečniceod 6. listu do počátku květu (DC 16-60)1-3
Míra nedostatkubóru a molybdenuDávkaDalší doporučení
Nízká1 l/ha200 l vody/ha
Střední2 l/ha200 l vody/ha
Vysoká3 l/hanejlépe dělená aplikace 2 l/ha + 1 l/ha ve 200 l vody/ha

Pro bližší informace a objednávky nás neváhejte kontaktovat.

Leták ke stažení.